weiki recenze

Mám již tříletou zkušenost s používáním probiotik weiki na dvou zahradách a tak je nejvyšší čas sepsat recenzi na tuto probiotickou zálivku. V článku se dočtete co jsou probiotika WEIKI, jak je dávkovat, druhy probiotik, mé vypozorované zkušenosti, plusy a mínusy.

Co jsou probiotika WEIKI?

Probiotická zálivka weiki obsahuje miliony mikroorganismů (užitečných bakterií) v živném roztoku z melasy k posílení imunity rostlin. Fungují vlastně stejně jako probiotické přátelské bakterie, které nám sídlí ve střevech, u rostlin však sídlí v půdě. Pokud rostlinám tyto přátelské bakterie do půdy dodáme, pomůžeme zlepšit jejich celkový stav. Zde je ještě důležité podotknout, že probiotické zálivky weiki nejsou hnojením, nedodávají půdě a potažmo rostlinám žádné další živiny, ovšem zlepšují jejich příjem rostlinami.

Balení a dávkování weiki

Probiotika weiki jsou prodávána v plastové lahvičce s víčkem v papírovém tubusu. Ředí se s vodou (doporučuji dešťovou). Víčko slouží jako dávkovač. Obsah víčka se přimíchá k 7 litrům vody. Jedno balení tak vyjde cca na 250 litrů zálivky.

Složení z laktobacilů

Obsažené přátelské bakterie jsou tvořeny několika kmeny laktobacilů v různých poměrech v jednotlivých produktech, tak aby co nejlépe účinkovaly. Pojďme se na ně blíže podívat. Co výrobce probiotik weiki slibuje?

Druhy probiotických zálivek WEIKI

 • Probiotika pro zahradu 250 ml – Univerzální probiotika pro celou zahradu. Uplatníte je pro květinové záhony, zeleninové záhony, keře, výsadbu stromů.
 • Probiotika pro zeleninu 250 ml – Probiotika vytvořena speciálně na vaše zeleninové záhony. Zlepší růst, plodnost, odolnost a příjem živin z půdy.
 • Probiotika pro květiny 250 ml – Probiotika navržená na okrasnou kvetoucí část zahrady, trvalky i letničky. Podpoří rostliny v růstu a hlavně v květenství, takže se odmění bohatou násadou květů.
 • Probiotika pro pokojové rostliny 250 ml – Probiotika pro pokojové rostliny zlepší jejich růst, zakořenění a odolnost. Stejně tak zlepšuji příjem živin ze substrátu.
 • Probiotika pro bylinky 250 ml – Probiotika zlepší růst bylinek a podpoří jejich aroma. Ideální bylinkové záhony, spirály atd.
 • Probiotika pro rajčata 250 ml – Probiotika speciálně navržená pro rajčata, zlepšují jejich plodnost a odolnost, fungují jako prevence plísňových onemocnění, na která jsou rajčata citlivá.
 • Probiotika pro trávník 250 ml – Probiotika pro hustý zelený porost trávníků. Pomohou trávě lépe zakořenit a urychlí její růst.
 • Probiotika pro zdravý kompost 250 ml – Jak název napovídá, tak probiotika díky miliardám užitečných bakterií nastartují rozkladné procesy a zabrání množení nejrůznějších patogenů.
 • Urychlovač kompostu – Probiotické bakterie rychle nastartují a urychlují kompostovací procesy. Nejlépe funguje v kombinaci s probiotiky pro zdravý kompost.
 • Sypké organické hnojivo WEIKI 2,5 kg – Hnojivo vyvinuté homogenizací s následnou fermentací drůbežího hnoje. Dodá potřebné živiny široké škále rostlin a uvolňuje je postupně.

Mé zkušenosti s probiotiky weiki – recenze

Uf, jak vidíte těch produktů je již celá řada. V průběhu tří let jsem vyzkoušela a používám všechny až na weiki pro pokojové rostliny, tam jsem ještě neměla tu čest. Zde se podělím o konkrétní zkušenosti s vybranými probiotiky weiki, kde jsem mohla vypozorovat jejich účinek.

Probiotika WEIKI pro zahradu

Pokud bych měla doporučit jen jediný produkt od weiki, tak je to jisto jistě jejich univerzální Probiotika pro zahradu 250 ml. Byla to taky má první probiotika, která jsem vyzkoušela hlavně na zeleninových záhonech a při výsadbě dvou meruněk. Ty jsme dostali darem v červenci a museli je vysadit v nevhodném období, kdy není příliš vláhy pro spolehlivé zakořenění. Spoléhali jsme tedy na probiotickou zálivku pro zahradu. K našemu překvapení se obě meruňky rychle a hezky ujmuly, zvládly zimu a v druhém roce se hezky rozrostly. Od té doby používám tato probiotika 2x do měsíce pro jakékoliv výsadby keřů, bobulovin a trvalek. Vše se spolehlivě ujme a rychle rozrůstá. S úspěchem probiotika pro zahradu používám i pro řízkování rybízů a trvalek.

Probiotika WEIKI pro rajčata

Kdo mě sleduje na instagramu ví, že jsem blázen do pěstování rajčat. Nikdy nezůstanu u jedné nebo dvou odrůd, ale pěstuji jich rovnou 10 různých na jednom záhoně. Problém je, že každá odrůda má různou odolnost vůči plísni bramborové, což je největší strašák pěstitelů rajčat. Vzhledem k tomu, že nepoužívám žádné chemické prostředky, jsem smířená s tím, že plíseň přijde každý rok, ovšem snažím se její nástup co nejvíce oddálit. Mé naděje se tedy upírají k Probiotika pro rajčata 250 ml , která se snažím aplikovat každých 14 dní.

Weiki + koňský hnůj a rajčata

Letos jsem rajčata pěstovala na experimentálním instantním záhoně, který jsme založili na travnaté ploše bez rytí na kartonech a 30 cm vrstvě koňského hnoje. Samotný koňský hnůj není nic v čem by si rajčata vyloženě libovala. Koňský hnůj nemá optimální poměr živin a tak jsem byla zvědavá, jak si rajčata povedou. První probiotickou zálivku jsem aplikovala až když byla rajčata vysoká asi 40 cm. Další víkend, když jsme na zahradu přijeli jsem byla velmi mile překvapena, protože rajčata vypadala vitálnější, zelenější. Od té doby jsem probiotickou zálivku aplikovala každých 14 dní a výsledkem mi je velmi bohatá nekončící úroda a rajčata bez plísně i v druhé půlce září. Jak moc se na tom podílí probiotika WEIKI je těžké hodnotit, ale ta změna vitality týden od aplikace mě celkem přesvědčila.

rajčata weiki
Rajčata na hnoji vyrostla k naší velké spokojenosti. První plody jsme sklidili již v koncem června.

Sypké organické hnojivo WEIKI

Hnojivo vyvinuté homogenizací s následnou fermentací drůbežího hnoje. Kdo má své slepičky či přístup ke kravskému či jinému hnoji tento produkt asi úplně neocení. Já bych ho doporučila na menší zahrádky, skleníky či balkóny, protože obsah 2,75 kg vystačí na prohnojení 2-5 m2 plochy. Já ho s úspěchem použila do truhlíků s výsadbou okrasných chilli paprik. Nepřidávala jsem žádné jiné hnojivo, jen Probiotika pro zeleninu 250 ml v průběhu sezóny, a chilli papriky rostou a plodí přímo ukázkově s žádnými projevy nedostatku živin. Výhodou tohoto hnojiva oproti jiným minerálním hnojivům je, že účinkuje postupně a dlouhodobě, nevyplavuje se a neznečišťuje spodní vody.

Výhody a nevýhody probiotik WEIKI

Zmíním ty největší výhody, všechny si pak můžete přečíst na stránkách výrobce. Podrobně také vysvětlují, jak vlastně probiotika, tedy živé mikroorganismy fungují. Své výrobky navíc testují ve vědeckých institucích jako Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský a na Zemědělském výzkumném ústavu v Kroměříži. Testují je také na českých zemědělských univerzitách a tisíce dalších zahradníků.

Plusy

 • čisté přírodní složení
 • zlepšují celkový stav půdy
 • podporují růst kořenového systému
 • zlepšují využitelnost živin v půdě
 • zvyšují odolnost rostlin
 • fungují jako prevence před chorobami a škůdci rostlin
 • zlepšují plodnost a květenství

Mínusy

 • Po dvou měsících od otevření lahvičky klesá množství a koncentrace obsažených mikroorganismů. Pak je lepší zvýšit doporučené dávkování. Doporučuji je skladovat v lednici, kde zastaví svůj metabolismus a vydrží tak déle.
 • Dávkování víčkem není ideální. Vyžaduje jistou opatrnost. Při styku s kůží stačí ruce pořádně opláchnout vodou.

Shrnutí zkušenosti s weiki

S probiotiky weiky jsem opravdu spokojená. Od té doby co je používám sklízím bohatší úrodu. Květiny krásně kvetou a bylinky rostou do obřích velikostí. Vliv weiki je pro běžného zahradníka těžko měřitelný. Každý rok je spoustu proměnných, ale pokud srovnám období před weiki a po weiki, tak nám probiotické zálivky jednoznačně pomohly k pěstitelským úspěchům. Doporučila bych je každému, kdo chce ozdravit svou půdu, protože ta je na celém pěstitelském procesu to nejdůležitější. Vyvarujte se používání chemických hnojiv, která půdu z dlouhodobého hlediska vyčerpávají. Zkuste vaší půdě a potažmo rostlinám dopřát kvalitní probiotika, stejně tak jako byste je dopřáli sami sobě.

2 komentář

 1. Vyzkoušela jsem probiotika pro pokojové rostliny, jelikož nejsem úplný fanda květin a moc nevím jak se o ně starat. Musím uznat že tento produkt o ně pečuje dokonale a moji péči potřebují minimálně.

 2. Hanka HETFLEISCHOVA

  Já ho měsíc zkouším na pokojových ibiscich a jsem překvapená jak rychle se rostliny po zimě vzpamatovávají . To žádné jaro nebylo. Používám Weiky na pokojové rostliny, 2x do týdne, jak zálivku, tak rosení a opravdu jsem nadšená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...