Recenze Zdraví

Vitamin Code Raw Prenatal: Recenze na přírodní vitamíny pro těhotné

vitamin code raw prenatal

Asi jako každá nastávající matka jsem na začátku těhotenství vybírala vhodné vitamíny pro těhotné. Mým hlavním kritériem bylo co nejvíce přírodní složení, bez chemických přísad, bez pojiv a plniv. Již před početím jsem užívala kyselinu listovou v lépe vstřebatelné naštěpené formě a v jejím užívání jsem chtěla pokračovat. Po zmapování trhu jsem narazila na zcela přírodní multivitamín pro těhotné Vitamin Code Raw Prenatal od Garden of Life se zcela přírodním složením, který právě takovou kyselinu listovou obsahuje. Po užívání v průběhu celého těhotenství a po porodu jsem se rozhodla vám o něm napsat recenzi se všemi jeho plusy a mínusy.

Jaké vitamíny a minerály potřebujete v těhotenství?

Užívání kyseliny listové ještě před početím

Pokud je vaše těhotenství plánované, je dobré ještě před početím užívat kyselinu listovou v lépe vstřebatelné naštěpené formě mythylfolát. Je sice dražší, než ta co se běžně prodává v lékárnách, ale za to ji naše tělo přijme a využije mnohem lépe. Kyselina listová neboli vitamín B9 je naprosto zásadní vitamín hned od prvních dnů početí. Podílí se na dělení buněk, které jak jistě víte nastává okamžitě po oplodnění vajíčka. Je proto důležité, aby budoucí matka měla dostatek kyseliny listové ještě před početím. Doporučuje se začít již tři měsíce před početím. Nejdůležitější je její užívání po celý 1. trimestr. Výrazně snižuje riziko vzniku vrozených vad jako je rozštěp neurální trubice. Kyselina listová by se pak měla užívat po celou dobu těhotenství. Mimo jiné přispívá k normální psychické činnosti a podporuje imunitní systém.

Vitamíny B, D a C

Velmi důležité vitamíny pro těhotné. Neobjedeme se bez nich v normálním stavu, natož v těhotenství.

  • B komplex – Je jich celá řada a všechny jsou svým způsobem prospěšné pro správný vývoj plodu. B1 je důležitý pro správný vývoj mozku. B2 se podílí na zdravý očí a zdravé pokožce. B3 pomáhá správnému zažívání a může zlepšit ranní nevolnosti. B6 se podílí na vývoji mozku plodu a nervového systému. Dle této studie těhotenství může způsobit deficit vitamínu B7 a proto je dobré zvýšit jeho příjem. B9 jsem již zmiňovala jako důležitou kyselinu listovou. B12 udržuje zdravý centrální nervový systém vás a vašeho děťátka. Všechny jsou pak obsaženy ve vitamínu pro těhotné Vitamin Code Raw Prenatal.
  • vitamín D – Získáváme ho ze slunce, ovšem v zimě je ho málo a proto ho doporučuji přes zimu užívat. Podílí se na správném vstřebávání vápníku a tedy dobrý vývoj a stav kostí.
  • Vitamín C – Podporuje zdravý imunitní systém. Zlepšuje vstřebávání železa a chrání buňky.

Hořčík

Bez hořčíku neboli magnesia si své těhotenství nedokážu vůbec představit. Opravdu mi velice pomáhalo na tvrdnutí břicha a nepříjemné křeče a bolesti, které jsem měla v druhém trimestru. Zvýšila jsem jeho dávku a zmíněné problémy se okamžitě vytratily. Užívám ho samostatně ve formě bisglycinát a malát. Na užívání hořčíku mám pak samostatný článek.

Již několik studií potvrdilo významný pozitivní efekt užívání magnesia v těhotenství. Je to důležitý minerál, který pomáhá správnému růstu vašeho miminka. Ženy užívající magnesium během těhotenství vykazují méně komplikací s funkcí placenty jako je preeklampsie. Přirozené zdroje hořčíku jsou luštěniny, semínka, ořechy, banány a listová zelenina.

Železo

Více železa v těhotenství potřebujeme, protože se nám zvyšuje množství krve v těle s rostoucí prokrvenou dělohou. Ne vždy je nutná suplementace, ale chudokrevnost v těhotenství je poměrně častá. Přirozené zdroje železa jsou hovězí maso, vnitřnosti, luštěniny, listová zelenina a sušené ovoce.

Složení Vitamin Code od Garden of Life pro těhotné

Všechny zmíněné vitamíny a minerály až na hořčík jsou obsaženy ve vitamínech pro těhotné Vitamin Code od Garden of Life v dostatečné denní referenční hodnotě přijmu. Během užívání tohoto multivitamínu pak do sebe jednoduše dostanete i další důležité minerály a vitamíny jako je zinek, chrom, selen, jód, mangan, vitamín K, K2 a E.

Co je pro mě však úplně zásadní je, že se nejedná o syntetické složení. Všechny tyto vitamíny jsou v tzv. RAW formě, tedy z přírodních organicky pěstovaných zdrojů. Je to hlavně mix ovoce a zeleniny: jablko, indický angrešt, mořská řasa, řepa, brokolice, mrkev, špenát, rajče, jahoda, višeň, černý rybíz, zelená paprika, růžičková kapusta, borůvky, česnek, zázvor, zelená cibulka, maliny, petržel, květák, červené zelí, kapusta, okurka, celer (řapík), chřest.

Dalšími přírodními zdroji vitamínu a minerálů je hnědá rýže a pivní kvasinka. Multivitamín Vitamin Code dále obsahuje směs důležitých probiotik. Zároveň neobsahuje lepek ani mléko.

Rostlinné kapsle jsou tvořeny rostlinnou celulózou a organickou arabskou gumou.

Složení je tedy 100% přírodní a pochází z certifikovaného organického zemědělství.

vitamíny pro těhotné Vitamin Code Raw Prenatal
100% přírodní organické složení

Denní referenční hodnoty a dávkování

velikost dávky: 3 kapsle
balení obsahuje 60 dávek 
Množství
v 1 dávce (3 kapsle)
%RHP*
Vitamin C (z Amla)120mg 150%
Vitamin E¹ 19mg 158% 
Niacin* (Niacinamid)18mg 113%
Železo² 27mg193%
Kyselina pantothenová*7mg 117%
Zinek²13mg 130%
Vitamin B6*2mg 143% 
Mangan²2,6mg 130% 
Riboflavin* (Vitamin B2)1,6mg 114% 
Thiamin* (Vitamin B1)1,4mg 127% 
Vitamin A* (forma beta karoten) 1300μg163%
Folát* (kyselina listová) 800μg400%
Biotin* 35μg70%
Jód (z mořské řasy) 290μg193%
Molybden* 50μg100%
Chrom*18μg 45%
Selen* 70μg127%
Vitamin K* (K1)90μg 120% 
Vitamin D* 1400IU (D3)35μg 700%
Vitamin B12*2,8μg 112%
Vitamín K2 (menaquinone-7)50μg  +
Raw organic směs z ovoce a zeleniny715 mg  +
Prenatal směs probiotik 52 mg +
   
* % denní referenční hodnoty příjmu 
*** denní referenční hodnota příjmu není stanovena 
Zdroj: brainmarket.cz

Zkušenosti a recenze Vitamin Code Raw Prenatal od Garden of Life

V těhotenství jsem chtěla mít jistotu, že budu dostatečně vyživená pro mě a pro mé dítě. Kvalita zeleniny a ovoce v supermarketech (byla jsem těhotná přes zimu, jinak bych vsadila na vlastní vypěstovanou zeleninu) pro mě bohužel není dostačující a tak jsem se rozhodla užívat vitamíny pro těhotné Vitamin Code Raw Peranatal, mix vitamínů, minerálů a probiotik na míru určený ženám před plánovaným těhotenstvím, v těhotenství a při kojení. Přesvědčilo mě 100% přírodní organické složení.

Dokončuji již třetí balení a nakonec budu objednávat ještě další na období kojení. Určitě doporučuji kupovat větší balení se 180 kapslemi, které finančně vyjde podstatně lépe (na trhu je i balení s 30 a 90 kapslemi). Jedno balení se 180 kapslemi vyjde na 60 dní. Kapsle se polykají zcela bez problému, mají však lehce zvláštní zemité aroma. Věřte mi, že ta chuť ale ihned po polknutí odezní a pokud je budete zapíjet něčím jiným než čistou vodou, tak ji ani nepocítíte.

A jak se cítím? Těhotenství bylo naprosto bezproblémové a vyvíjí se ukázkově. Vím, že je to individuální, ale já ani jednou nezvracela a neměla jsem žádné velké nevolnosti. Neměla ani pověstně známé podivné chutě či záchvaty přejídání. Od druhého trimestru už nejsem nebyla nijak unavená a zvládla jsem fungovat skoro jako bych těhotná nebyla. Cítím se prostě skvěle a proto bych multivitamín Vitamin Code Raw Prenatal od Garden of Life doporučila opravdu každé těhotné nastávající mamince, která pro své dítko chce to nejlepší. Věřím, že u nás na trhu jsou ty nejlepší vitamíny pro těhotné.

Všechny krevní testy v těhotenství dopadly na výbornou a můj syn přišel na svět přirozeným porodem. Dal si sice téměř dva týdny na čas, ale to beru jako důkaz, že byl u mě v bříšku naprosto spokojený. Je tedy zdráv, krásně prospívá a kojení nám šlo ihned zcela bez problému.

Jedinou nevýhodu shledávám ve vyšší ceně cca 1599 kč. Jedna denní dávka tak vyjde na 26,65 kč. Ovšem, kdy jindy zainvestovat do zdraví, když ne teď. S Vitamin Code Raw Prenatal si můžete být jisté, že vám dodá všechny potřebné vitamíny, minerály a probiotika potřebné pro vás a vaše vyvíjející se miminko.

Jako levnější alternativu s podobným avšak nepřírodním raw složením minerálů a vitamínů bych mohla doporučit kapsle Viridian Pregnancy Complex za cca 779 kč na dva měsíce. Cena jedné denní dávky se tak pohybuje okolo 13,30 kč.

Kde nakoupit vitamíny pro těhotné?

Určitě doporučuji nakupovat v osvědčeném eshopu brainmarket.cz. Zaměřuje se na ty nejkvalitnější přírodní potravinové doplňky z celého světa dle nejnovějších vědeckých poznatků. S každým nákupem jsem si vždy jistá, že nakupuji to nejlepší.

Tip navíc: Jestliže hledáte i příjemné a hlavně 100% přírodní tělové mléko na mazání bříška a prsou, tak já jsem se naprosto zamilovala do jejich meruňkového tělového mléka WellMax. Ta vůně je naprosto návyková a boží.


Zdroje:

https://www.healthline.com

https://www.brainmarket.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...