Recenze

Recenze na ponožkoboty Skinners Comfort 2.0 – Nová dimenze barefoot obuvy

Skinners recenze

Na ponožkoboty Skinners jsem slyšela skvělé recenze. Jedna má studentka si je nemohla vynachválit na kolo a kamarádka nebrala jiné boty do lesa než její milované Skinners. Letošní jaro jsem trávila na zahradě, což je moje vášeň. Byla jsem ve 3. trimestru těhotenství a obtěžovalo mě si neustále nazouvat a zavazovat barefoot tenisky. Rozhodla jsem se, že si skinnersky pořídím a chci se vámi podělit o mojí zkušenost. Recenze je na ponožkoboty Skinners Comfort 2.0.

Česká značka Skinners

Za Skinners stojí Čech Petr Procházka, který díky crowdfundigové kampani nyní prodává ponožkoboty do více než 120 zemí po celém světě. Myslím, že na českou značku Skinners můžeme být náležitě hrdí. Nyní se Skinners vyrábí výhradně v ČR a prodávají již ve 4 typech:

 • Comfort 2.0 – Univerzální nižsí ponožkoboty vhodné k venkovním aktivitám v terénu i ve městě. Ty jsem si vybrala já.
 • Compression 2.0 – Vyšší typ ponožkobot poskytující nohám větší oporu. Jsou vhodné na sport, dynamické aktivity a běh.
 • Black 2.0 – Střední střih ponožkobot bez přidané stélky. Jsou vhodné na sport do vnitřních prostor.
 • Kids line 2.0 – Ani na děti se nezapomnělo. Ponožkoboty pro děti se prodávají ve velikostech od 26 – do 35. Nemusí se zavazovat a děti si je snadno nazují sami.

Technologie Skinners – v čem jsou unikátní?

Tak především se jedná o ponožky na ven, už to zní dost revolučně, nemyslíte? Oproti obyčejným ponožkám, Skinners poskytují mnoho benefitů:

 • Nohám poskytují dostatečnou oporu a pohodlí díky úpletu z ultrafunkčních vláken.
 • Jedná se o barefoot obuv, tedy jste v kontaktu se zemí. Nicméně stále chráněny před ostrými kamínky. To vše díky spodní 3 mm vrstvě z oděruodolných polymerů. Nejedná se o škodlivé ftaláty. Nepoužívají se lepidla ani švy. Skinners jsou tak šetrné k životnímu prostředí a dají se prát.
 • Skinners (až na model Black 2.0) mají vyjímatelnou stélku odvádějící vlhkost.

Technologie je skutečně unikátní a tak se nedivím, že ponožkoboty Skinners ve světě zažívají veliké boom. V této recenzi se jim podívám na chloupek a zjistím, jestli je vše tak, jak deklaruje výrobce. Nejdřív ale hezky pěkně od začátku.

Výběr ponožkobot – Comfort 2.0

Mě nejvíce zaujaly ponožkoboty Comfort 2.0, tedy novější širší model, kvůli nízkému střihu a univerzálnímu využití. Měla jsem jasno, že Skinners budu využívat hlavně venku, na zahradě a na procházky. Když vyberete model zbývá už jen vybrat barvu a velikost.

Chtěla jsem univerzální barvu, která se bude hodit tak nějak ke všemu, nejlépe černou. Černé se nejvíce ze všech blížila barva Anthracit. Tento model je pak nabízen v dalších 8 barvených provedeních.

Výběr velikosti už byl větší oříšek. Ponožkoboty jsou totiž nabízené v kombinacích dvou velikostí a já se s velikostí 39.5 nacházím přesně na pomezí velikostí 38-39 a 40-41. Vybrala jsem nakonec tu větší, protože poslední dva roky už kupuji prakticky jen velikost 40. Ovšem výrobce doporučuje u tohoto modelu Comfort 2.0 na hranici velikostí vybrat tu menší. Této informace jsem si všimla až teď při psaní recenze. Vědět to dřív volím nakonec tu menší, ale proto jsem tu se svojí recenzí, abych pomohla ve správném výběru alespoň vám. U modelu Compression 2.0 volte naopak tu větší velikost.

Tabulka velikostí Skinners

EUPÁNSKÉ USDÁMSKÉ USCM
36–374,5–5,55,5–6,523–24
38–396–77–824–25
40–417,5–8,58,5–9,525–26
41–428,5–9,59,5–10,526–27
43–4410–1111–1227–28
45–4611,5–12,512,5–13,528–29
47–4813–1414–1529–30
Velikostní tabulka výrobce
Omrknout Skinner blíže

První dojmy z ponožkobot Skinners

První dojmy byly vzrušující. Již samotná malá krabice napovídá tomu, že ponožkoboty jsou skladné. Přišly i s praktickým pytlíkem na sbalení na cesty. Dají se ohnout na půl nebo srolovat do kuličky a tak zaberou minimum místa a váhy (pár má 160 g). Barva anthracit odpovídala očekávání. Nafotila jsem vše potřebné k recenzi a těšila se až si je poprvé nasadím.

Byla jsem zvědavá jak mi bude sedět velikost a tak jsem si je po chvilce poprvé vyzkoušela. Nasazují se opravdu snadno, jako ponožky. S velikostí jsem asi možná sáhle lehce vedle. První dojem co se výběru velikosti týče byl trochu zklámáním, u palců jsem měla volné místo a při chůzi se mi na špičce tvořily záhyby. Ovšem, ponožkoboty skinners se prý přizpůsobí vaší noze a musím konstatovat, že skutečně jsem po pár dnech přestala vnímat volné místo a přijde mi, že mi sedí lépe než na začátku.

A teď to nejdůležitější, hned po nasazení jsem musela ocenit neskutečné pohodlí, které ponožkoboty skinners nabízí. Asi jsem na noze neměla pohodlnější obuv. Nadšení tedy bylo veliké a já se těšila až je vyzkouším na různých površích a místech.

Ponožkoboty skinners recenze

Od prvního nasazení jsem je nosila ven prakticky pořád. Testovala jsem je v posledním měsíci těhotenství, který jsem trávila na chalupě a hlavně na zahradě. Vyhovovalo mi jednoduché obouvání a vyzouvání, když jsem pendlovala mezi chalupou a zahradou. Testování na zahradním trávníku však není dostatečné a tak jsem je tahala všude kam jsem se vydala.

Skinners na štěrku a kamínkách

Hodně jsem chodila na druhou zahradu po převážně štěrkové cestě, kde se mi Skinners také osvědčily. Samozřejmě, že kamínky jdou s 3 mm spodní vrstvou cítit a tak je nutné zvolit pomalejší tempo a našlapovat o něco opatrněji, ale to mi vůbec nevadilo a navíc jsem si s předchodem na barefoot obuv pomalejší a správnou chůzi osvojila poměrně záhy.

Skinners zkušenosti
Skinners fungují skvěle i na štěrku. Kamínky cítíte, ale nic vyloženě ostrého.

Nicméně mohu garantovat, že ponožkoboty Skinners stále velmi účinně tlumí ostrost nejrůznějších kamínků a opravdu jde cítit rozdíl oproti zcela bosé chůzi. Přesvědčila jsem se o tom na oblázkové pláži u jezera, kam jsem se vydala vykoupat mou fenku Máju. Měla jsem v plánu se na mokrých oblázcích vyzout, ale bylo to velmi nepříjemné. Skinnersky vše krásně utlumily a na kamíncích jsem se pohybovala zcela bez problému. Navíc musím ocenit částečnou voděodolnost podrážky. I když jsem chodila po mokrém břehu, nohy zůstaly absolutně v suchu.

Skinners jako boty do vody

Velkou výhodou je možnost využít ponožkoboty Skinners přímo do vody na koupání nebo vodní sporty. Neodolala jsem a při koupání mojí fenky Máji v jezeře jsem se taky chtěla schladit a vlezla s nimi do vody. Jako boty do vody fungují skvěle. Ochrání před ostrými kamínky a zároveň krásně drží na noze, prostě neuplavou. Nevýhodou je delší doba schnutí než u nějakých plastových bot do vody. S tím je třeba počítat.

Skinners při řízení

V neposlední řadě bych se chtěla zmínit ještě o pohodlnosti ponožkobot Skinners při řízení. Řízení je v nich velmi pohodlné, na pedálech drží a poskytnout skvělý cit a přesnost.

Údržba ponožkobot Skinners

Údržba je opravdu jednoduchá. Sem tam mi na Skinnersky něco káplo a dalo se to snadno otřít hadříkem. Počítejte s tím, že spodní vrstva se lehce barví podle toho, kde s ponožkobotmi chodíte. V posekaném trávníku se zbarvila lehce do zelena, na jílu zas do bíla. Ale dalším používáním se vždy vrátila na svůj šedivý standard. Po každém vyzutí je nechte uschnout a vyvětrat.

Při větším znečištěním se Skinnersky dají vyprat. Doporučuje se je prát v ruce nebo v pracím pytlíku v pračce na 30 °C bez ždímání a sušení. Zatím nevyzkoušeno, protože mám dojem, že jsou snad samočistící a nebylo to třeba.

Recenze a zkušenosti mých sledujících

Zeptala jsem se sledujících na mém instagramu @gardeniczech jestli mají se Skinners zkušenosti. Překvapilo mě, kolik mi přišlo pozitivních recenzí. Zde je zlomek z nich:

Závěrečné shrnutí

Tak trochu jsem to čekala již při objednávce, ale po prvním obutí se ze mě stal nadšenec ponožkobot Skinners. Velmi oceňuji skladnost, pohodlnost, kontakt s terénem a přírodou, částečnou voděodolnost a lehkou údržbu. Po porodu musím znovu vyzdvihnout jednoduché obutí. Vždy ráda podpořím české značky a ekonomiku. Tutu recenzi budu ještě aktualizovat co se trvanlivosti a odolnosti ponožkobot týče. Výrobce slibuje až stovky nachozených kilometrů či uběhnuté maratony. Já zatím zůstávám při zemi a spokojím se s prostou chůzí a pohybem v přírodě.

Skinners recenze
Ponožkoboty Skinners 2.0 jsme si zamilovala na zahradu a do přírody.

Skinners doporučuji na:

 • chůzi v přírodě
 • jako skvělou obuv na zahradničení (moje specialita)
 • obuv na řízení
 • jako obuv do vody
 • obuv na jakékoliv fitness
 • jako skladné přezůvky kamkoliv
 • obuv na kolo
 • obuv na sport

Nevýhody Skinners

 • Při letních teplotách se v nich potí nohy. Já na to nijak netrpím, ale na slunci při tropických dnech je v nich dost teplo. Představte si, že si na sobě máte silnější ponožky, v teplotách nad 30 °C nic příjemného.
 • Chůze na asfaltu a tvrdém povrchu vyžaduje trénink a pro barefoot začátečníky bych na tento terén Skinners nedoporučila. Pro lidi, kteří barefoot obuv již nějakou dobu nosí to však není žádný problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...