Recenze

Recenze na čističku vzduchu se zvlhčovačem Concept CA3000

čistička vzduchu se zvlhčovačem Concept CA3000

Čističku vzduchu jsem si pořizovala hlavně kvůli rozsáhlejší rekonstrukci bytu a narození syna. Snažím se praktikovat netoxickou domácnost, ale nebyla jsem schopná zajistit netoxické stavební materiály a malby. V bytě byla šílená prašnost a já nechtěla, aby to můj syn dýchal. Dlouho jsem zvažovala jakou čističku zvolit až jsem si nakonec vybrala čističku vzduchu se zvlhčovačem Concept CA3000 z řady Perfect Air. V této recenzi bych vám ráda přiblížila proč jsem si čističku Concept CA3000 vybrala, jak čistička vzduchu funguje, jak jsem s ní spokojená a zda-li bych ji doporučila i dalším lidem.

Jak čistička vzduchu funguje?

Nejsem expert, ale před pořízením čističky vzduchu, jsem si udělala malý průzkum typů čističek vzduchu. Většina moderních čističek vzduchu s filtry je schopná zachytit pevné částice i plyny. Nedokáže to jeden jediný filtr a tak jich čističky vzduchu mají více. Některé zachycují pevné částice, jiné plyny, pachy či chemikálie. Je důležité zvolit správnou čističku s kombinací filtrů, které přesně vyhovují vašim požadavkům.

Přenosné čističky vzduchu nasávají vzduch ventilátorem, v závislosti na různých filtrech zachytí prach, bakterie, viry a pachy a pročištěný vzduch pak vypouštějí zpět do místnosti.

Většina odborníků se shoduje, že nejlepší čističky vzduchu jsou s filtry, zejména ty s HEPA filtrem jsou nejúčinnější a nejbezpečnější. Právě HEPA filtr dokáže zachytit nejvíce virů, plísní a pachů.

Proč jsem si vybrala čističku vzduchu Concept CA3000?

Hledala jsem nejlepší čističku s HEPA filtrem, která bude dostatečně výkonná a bude pracovat v automatickém režimu. Na dostatečný výkon upozorňuje Státní zdravotní ústav, dle jejich doporučení čistička vzduchu musí 1,5x převýšit objem čištěného vzduchu než je objem místnosti, jinak je její účinek neprojeví. Mám dobré zkušenosti s českou značkou Concept, a tak mě zaujala jejich čistička vzduchu Concept CA3000 s výborným výkonem 488 m3/h, která má navíc zvlhčovač vzduchu.

Bydlíme v bytě ve městě se všemi okny na jih a nemůžeme větrat podle představ. V topné sezóně máme doma sušší vzduch, který může mít za následek spoustu dýchacích obtíží a nemocí. Vzduch mi zvlhčují pokojové rostliny, ale i na ně je to v topné sezóně moc a vlhčí vzduch by jim prospěl. Tudíž se mi zvlhčovač vzduchu jevil jako příjemný bonus.

Ve finále jsem volila mezi dvěma čističkami vzduchu, Concept CA3000 a hojně doporučovaná Winix Zero. Ve srovnání čističek vzduchu mě Concept CA3000 nakonec přesvědčila hned z několika důvodů:

 • Má zvhčovač vzduchu
 • Má vyšší výkon
 • Má dětskou pojistku (jistě se bude hodit)
 • Má přehledný displej
 • Nemá otravnou hlasitou melodii při zapínání jako Winix Zero
 • Lze ji spárovat s telefonem (mobilní aplikace Concept Home)
Omrknout čističku vzduchu blíže

Technické parametry čističky vzduchu CA3000

Před samotnou recenzí čističky vzduchu Concept Perfect Air Smart CA3000 uvedu ještě technické parametry.

Počet filtrů7
Počet rychlostí čištění vzduchu8
Příkon85 W
Vzduchový výkon488 m3/h
Doporučená velikost místnosti60 m2
Maximální hlučnost60 dB(A)
Minimální hlučnost30 dB(A)
Typ ovládánídálkový ovladač, mobilní aplikace, dotykový panel
Funkceautomatický režim, noční režim, časovač, regulace výkonu, zvlhčovač vzduchu, barevné podsvícení dle znečištění vzduchu
Výbavadálkové ovládání, dětský zámek, displej, dotykový panel, senzor prachových částic
Kapacita nádoby na vodu1,3 l
Rozměry (mm)400 x 620 x 230
Hmotnost 11,2 kg
Délka přívodního kabelu2 m
zdroj concept.cz

Typy filtrů

Prachový filtr – zachytí hrubé nečistoty z ovzduší (prachové částice, vlasy, srst, pyl a další nečistoty)

Katalytický filtr – rozkládá čpavek, benzen a další nebezpečné látky uvolňující se např. z nového nábytku a koberců.

Karbonový filtr – pohlcuje jedovaté, dusivé a další zapáchající plyny a výpary, jako např. formaldehyd, benzen nebo cigaretový kouř

Antibakteriální filtr – likviduje bakterie a brání vzniku plísní

HEPA filtr 13 – zachytí částice od velikosti 0,1 mikrometru s účinností 99,9 % (prach, pyl, kouř, bakterie, viry, alergeny, spóry plísní apod.)

UV lampa (dá se vypnout) – Ultrafialové záření likviduje škodlivé bakterie, viry, plísně a pohlcuje zápach

Ionizátor (dá se vypnout) – Ionizátor pomocí elektrického výboje zvyšuje množství záporně nabitých iontů ve vzduchu. Jejich počet má pozitivní vliv na kvalitu dýchání, lidskou psychiku, lepší soustředěnost, zvýšenou výkonnost a pomáhají v boji proti bolestem hlavy. Ionizátor zároveň pohlcuje kladně nabité částice prachu, virů, bakterií a odstraní cigaretový kouř. 

Recenze na čističku vzduchu Concept CA3000

Čističku vzduchu CA3000 jsem objednala přímo od výrobce Concept. Rovnou jsem si k ní vzala i sadu náhradních filtrů. Ty se údajně vyměňují cca jednou ročně a na jejich výměnu vás upozorní funkce připomenutí výměny filtrů. Počítejte tedy s tím, že investice pořízením čističky vzduchu nekončí, ale bude potřeba jako u všech filtrových čističek vzduchu filtry měnit. S tím já počítám, za čistý a bezpečný vzduch mi to stojí.

Čistička vzduchu CA3000 s 11.2 kg je těžší a větší než její konkurent Winix Zero. Ovšem je také výkonnější. Nám tedy zvládá pročistit vzduch v celém interiéru. Vzduchové filtry fungují jak mají a čistička vzduchu zvládá odfiltrovat i nepříjemné pachy.

Čističku vzduchu občas přenáším z místnosti do místnosti. K tomu má šikovná držadla. Designově je čistička vzduchu elegantní, jednoduchá.

čistička vzduchu recenze

Hned při prvním zapnutí mě překvapila tichost. Čističku vzduchu při mírném znečištění (které převládá) v automatickém režimu nevnímám, pokud se na ní nesoustředím. Jen když náhodou sama zvýší výkon, tak ji zaslechnu. Při zapnutí a vypnutí vydává krátký a tichý zvukový signál.

Pracuje tedy zatím jen a pouze v automatickém režimu, který mi moc vyhovuje. Sama si zvyšuje výkon při vyšším znečištění. Většinou to jsou situace jako při náhlém průvanu, když se u ní pohybuje naše fenka Mája, když měním cejchy nebo když něco smažíme v kuchyni. Indikace kvality vzduchu funguje skvěle. Při mírném znečištění svítí pruh pod ovládacím panelem zeleně (většinový stav), při vyšším znečištění postupuje od modré, žluté až po červenou.

Automatický režim také sám k večeru přechází do režimu nočního, kdy čistička vzduchu zhasne světlo a pracuje na nejnižší výkon, takže ji téměř neslyšíte.

Čističku vzduchu zakoupíte zde

Údržba čističky vzduchu

Na údržbu čistička není složitá, ovšem je vhodné podle výrobce párkrát do roka udělat následující:

 • Dvakrát do měsíce vyčistit pomocí vysavače nebo vody předfiltr.
 • Zhruba jednou za dva měsíce vysát prach z katalického a karbonového filtru (2v1) a umístit filtr do větrané oblasti (např. balkon nebo za okno na sušák)
 • Zhruba jednou za dva měsíce umístit antibakteriální a HEPA filtr (2v1) do větrané oblasti.
 • Zhruba jednou za dva měsíce očistit vatovou tyčinkou senzor částic.

Zkušenosti s čističkou vzduchu CA3000

Čističku vzduchu Concept CA3000 jsem před recenzí testovala v letním 3 měsíčním období. Během tohoto období jsem zaznamenala méně ulpělého prachu na nábytku.

Nejvíce jsem se bála prachu a chemikálií z rekonstrukce bytového jádra. Nechtěla jsem tomu vystavovat mého novorozeného syna. Díky čističce vzduchu nakonec nebyl žádný problém. Při návratu z nemocnice jsem velmi ocenila funkci zvlhčování vzduchu, protože náš syn měl úzké nosní průchody a v nemocnici se mu často ucpával nos. Doma problém rychle odezněl.

Celkově se nám doma dýchá dobře. Vzduch je příjemně čerstvý. Jsem lehký alergik a často jsem mívala ucpaný nos. Když se nad tím teď zamyslím, tak si nepamatuji, kdy jsem ho měla ucpaný naposledy.

Jsem opravdu spokojená s volbou čističky vzduchu . Nemusím si jí vůbec všímat a většinu dne o ní ani nevím. Nechávám ji pracovat v automatickém módu a jen jednou za čas doplním vodu. Ze začátku jsem byla skeptická co se barevného led světla týče. Brzy jsem si na zelenou barvu zvykla a když se barva při vyšším výkonu změní, přijde mi to naopak zajímavé a hledám zdroj vyššího znečistění.

Abych pravdu řekla, tak až psaní této recenze mě donutilo prozkoumat více než jen dotykové tlačítko na vypnutí a zapnutí. I když dětský zámek se využil hned při první návštěvě mé kamarádky s dvouročním synem. Buďte si jistí, že svítící čistička vzduchu je přesně to co upoutá jejich pozornost. S dětským zámkem, však můžete zůstat v klidu. Čistička je navíc dostatečně stabilní a myslím, že není velké riziko, aby ji na sebe dítě převrhlo.

Takže po pečlivém nastudování všech tlačítek, ukazatelů a spárováním s aplikací Concept home mohu s čistým svědomím dopsat tuto recenzi na čističku vzduchu.

Přímo na dotykovém panelu máte možnost:

 • Zvyšovat a snižovat výkon, čímž opustíte automatický režim,
 • nastavit časovač až na 12 hodin,
 • zapínat a vypínat režim spánku (takže lze vypnout i led světlo),
 • zapínat a vypínat dětský zámek,
 • připojení na wifi.
 • Na tlačítku reset jste pak informováni kdy je na čase vyměnit filtry (po 1500 hodinách), a kdy je na čase umýt předfiltr č.1 (po 320 hodinách). Celkovou pracovní dobu pak můžete sami kontrolovat stisknutí tlačítka reset.
Concept CA3000 recenze
Dotykový ovládací panel

Spárování s telefonem

Čistička vzduchu Concept CA3000 jsem spárovala jednoduše přes domácí wifi s aplikací Concept Home. Tu jsem již měla nainstalovanou, protože tam ovládám i náš robotický vysavač s mopem 2v1 Perfect Clean.

Aplikace je jednoduchá na ovládání, spárovaná zařízení přepínáte a ovládáte přes mobilní telefon.

Prostřednictvím aplikace je možné:

 • zapnout a vypnout čističku vzduchu
 • přepínat automatický, noční nebo manuální režim
 • nastavovat výkon
 • zapnout a vypnout dětský zámek
 • zapnout a vypnout ionizaci a UV filtr
 • natavit časovač kdy má čistička vzduchu běžet

Závěrečné shrnutí

Tak a dostáváme se k otázce zda-li bych zakoupení čističky vzduchu CA3000 doporučila ostatním. Já jsem neshledala jediný problém, nevýhodu nebo mínus, snad kromě vyšší ceny, která je ale adekvátní k tomu co všechno čistička vzduchu nabízí. Neměnila bych. Mé očekávání předčila svým pohodovým a tichým chodem. Pokud tedy hledáte výkonnou čističku vzduchu se zvlhčovačem, tak Concept Perfect Air Smart CA3000 mohu jen doporučit.

Plusy

 • Skvělý automatický režim
 • Tichý chod
 • 7násobná filtrace zachytí 99,9 % škodlivin
 • Dětský zámek
 • Wifi spojení s aplikací Concept Home
 • Elegantní design
 • Česká značka, podpoříte naší ekonomiku

Mínusy

 • Vyšší cena
 • Vyšší váha

Komu bych čističku vzduchu Concept CA3000 doporučila?

Čistička vzduchu Concept CA3000 potěší hlavně náročné uživatele, kteří očekávají to nejlepší co moderní čističky vzduchu mohou nabídnout.

Její funkce nejvíce ocení:

 • alergici a astmatici
 • domácnosti se zvířecími mazlíčky
 • domácnosti s kuřáky
 • domácnosti bydlící ve velkých rušných městech
 • domácnosti bydlící znečištěném prostředí (doly, elektrárny, chemičky)
 • domácnosti s malými dětmi
 • kancelářské či jiné uzavřené pracovní prostory
Zakoupit čističku vzduchu Concept CA3000

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...